درمان زگیل تناسلی

بهترین روش درمان زگیل تناسلی کدام است؟

برای درمان قطعی زگیل تناسلی از دو روش درمان سنتی و شیمیایی استفاده می شود.

زگیل تناسلی به دلیل وجود ویروسی به نام پاپیلومانی شکل می گیرد. این ویروس که در اثر آمیزش جنسی و عدم رعایت سلامت جنسی و زناشویی ایجاد می شود، شباهت بسیار زیادی به جوش های تناسلی معمولی دارد به همین علت پس از بروز توسط بسیاری از افراد نادیده گرفته می شود. عدم توجه به درمان زگیل تناسلی می تواند منجر به بروز سرطان و یا بیماری های غیرقابل درمان شود، به همین جهت توجه به این بیماری شایع می تواند از بروز بسیاری از عواقبی که می تواند سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار دهد جلوگیری کند. اگر شما هم دوست دارید تا با روش های درمان متفاوت این بیماری از طب سنتی گرفته تا درمان های شیمیایی، با مجله اینترنتی ایران اچ ای وی همراه ما باشید.

درمان زگیل تناسلی در طب سنتی و طب اسلامی

طب سنتی همیشه برای هر دردی به خصوص بیماری های مقاربتی درمان را تعبیه کرده است. در اینجا هم برای درمان زگیل تناسلی محلول های متفاوت گیاهی و سنتی وجود دارد تا این زگیل هر چه سریعتر از بین رود.

بهترین درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی را با ورگان چای سبز از بین ببری

یکی از درمان های تاثیر گذار برای از بین بردن زگیل جنسی استفاده از دارویی به نام «ورگان» است. این محلول از عصاره چای سبز به دست می آید و به دلیل خواص دارویی ای که دارد به راحتی می تواند با روزی سه بار مصرف موجب از بین رفتن زگیل از ناحیه تناسلی شود.

درمان زگیل تناسلی با سیر و عسل

اگر از افرادی که به طب سنتی اعتقاد دارند در مورد درمان زگیل تناسلی بپرسید حتما به شما استفاده از سیر و عسل و را پیشنهاد می کنند. اما این دو ماده خوراکی چطور می توانند به بهبود زگیل تناسلی کمک کنند؟

استفاده از سیر و گاهی پیاز روی سطح دستگاه تناسلی می تواند به بهبود و از بین رفتن زگیل کمک کنند اما قبل از استفاده باید تست حساسیت پوستی را انجام دهید تا در صورت عدم به وجود آمدن تورم و قرمزی روی پوست از آن برای درمان استفاده کنید.

درمان طب سنتی برای از بین بردن زگیل تناسلی

علاوه بر سیر، ترکیب عسل و تخم کرچک که مخلوطی خمیری مانند را ایجاد می کند، می تواند ماده مناسبی برای درمان زگیل به حساب بیاید. باز هم تاکید می کنیم که قبل از استفاده روی سطح زگیل حتما این مواد را روی پوست سالم خود تست کنید و در صورت نبود حساسیت از آن استفاده کنید.

درمان زگیل تناسلی با لیزر و طب شیمیایی

بسیاری از افراد اصلا اعتقادی به طب سنتی ندارند و یا اصلا به دلیل حساسیت های پوستی ای که دارند نمی توانند از داروهای گیاهی استفاده کنند. به همین دلیل راهی به جز امتحان کردن درمان های شیمیایی ندارند.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

این روزها درمان زگیل و خال با لیزر بسیار شایع شده است علاوه بر این دستگاه های استاندارد و پیشرفته ای برای درمان لیزری ساخته شده که تکنولوژی فوق پیشرفته برای از بین بردن انواع  خال و زگیل و همچنین زگیل های موجود در دستگاه تناسلی دارد.

آیا زگیل تناسلی با دارو و پمادهای موضعی بهبود پیدا می کند؟

پماد، قرص و داروهای بسیاری برای درمان سطحی زگیل تناسلی وجود دارد اما با توجه به اینکه نمی توان درمان  قطعی ای برای این بیماری ارائه داد و همچنین با نظر به اینکه هیچ بیماری را نمی توان با نسخه یکسان درمان کرد، پیشنهاد می کنیم تا حتما برای درمان و استفاده از داروها و پمادهای خاص با پزشک معالج خود مشورت کنید تا او با معاینه دقیق و به حسب شرایط بدنی که دارید بهترین تجویز را به شما ارائه دهد.

درمان سیر و پیاز برای رفع زگیل تناسلی

آیا روش های تجربی برای از بین بردن زگیل تناسلی موثر است؟

روش های تجربی همانطور که از نامشان مشخص است به حسب تجربه شخصی انتخاب شده اند و هیچ دلیل علمی پشت آن وجود ندارد. به عنوان مثال برخی از افراد معتقند هستند که با کمک چسب نواری و بستن این چسب به صورت مداوم روی زگیل می توانند در کمتر از یک ماه از آن خلاص شوند اما هیچ پزشک و طبیب سنتی ای این روش ها را پیشنهاد نمی کند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از تجربه این روش های غیر علمی حتما با پزشک خود برای انتخاب روش های مناسب تر برای درمان مشورت بگیرید.

استفاده از درمان لیزر برای رفع زگیل تناسلی

آیا بعد از درمان زگیل تناسلی می توان رابطه داشت؟

با توجه به اینکه ویروس پاپیلومانی از قرابت جنسی ایجاد می شود پیشنهاد می شود تا درمان کامل زگیل تناسلی به هیچ عنوان به برقراری ارتباط جنسی فکر نکنید تا این درد موضعی به صورت کامل از بدن شما خارج شود. توجه داشته باشید که گاهی افراد پس از عدم مشاهده مشخصات ظاهری این زگیل روی دستگاه تناسلی به این فکر می کنند که احتمالا ویروس را از بدن خود خارج کرده اند در صورتیکه که ویروس پاپیلومانی حتی پس از از بین رفتن زگیل هم می تواند در بدن وجود داشته باشد پس حتما قبل از برقراری آمیزش جنسی با پزشک خود صحبت کنید تا در صورت برگشت سلامت محدد بتوانید به زندگی زناشویی عادی خود بازگردید و دوباره رابطه جنسی امن را تجربه کنید.

درمان شیمیایی زگیل تناسلی

در این مقاله در مورد راه های درمان شیمیایی و گیاهی زگیل تناسلی با شما صحبت کردیم. حال اگر سوال و یا ابهامی در این مورد برای شما پیش آمده است می توانید به صورت ناشناس برای ما کامنت بگذارید تا کارشناسان گروه مجلات ایران اچ ای وی بتوانند پاسخگوی سوالات و دغدغه های شما باشند.

سوالات متداول

IRAN HIV
01آیا زگیل تناسلی قابل درمان است؟

بله درمان زگیل تناسلی با روش هایی مانند طب سنتی و ذرمان با دارو قابل انجام است.

02بهترین روش برای درمان زگیل تناسلی چیست؟

بهترین روش برای درمان زگیل تناسلی استفاده از روش های سنتی و معمول است که در این مقاله از مجله ایران اچ ای وی به بررسی آن پرداخته شده است.

03آیا درمان با لیزر روش موثری برای از بین بردن زگیل تناسلی است؟

بله، درمان با لیزر روش موثری است که با پیشرفت تکنولوژی و حضور دستگاه های کاربردی جای روش های شیمیایی را به خوبی پر کرده است.

نظر خود را بنویسید

IRAN HIV