اض

دیر انزالی یا انزال دیر رس چیست و چرا در مردان ایجاد می شود؟

اگر مدت زمان دخول و ارضا شدن مرد تا حدی طولانی شود که برای هر دو طرف آزار دهنده باشد، دیر انزالی رخ داده است.

تعاریف بسیاری می توان درباره دیر انزالی در سطح اینترنت مشاهده کرد. اما اگر بخواهیم به صورت کلی معنی دیر انزالی یا همان انزال دیر رس را ارائه دهیم باید بگوییم که طولانی شدن مدت زمان ارگاسم یا حتی تجربه نکردن در زمان طبیعی، دیر انزالی نام دارد. این اتفاق می تواند در زنان و مردان ایجاد شود اما در اکثر موارد مردان با چنین چالشی مواجه می شوند. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به این موضوع بپردازیم و مباحث مرتبط با آن را پوشش دهیم.

دیر انزالی چیست؟

دیر انزالی یکی از انواع اختلال عملکرد جنسی است. مردانی که به این مشکل دچار هستند نمی توانند در مدت زمان مشخص و طبیعی به ارگاسم برسند و به همین دلیل انزال مایع منی با تاخیر بسیار اتفاق می افتد. حتی در مواقعی مرد ارضا نمی شود یا انزال مایع منی بالاخره بعد از نعوظ و دخول بسیار طولانی اتفاق می افتد. به صورت کلی اگر مدت زمان دخول و ارضا شدن مرد تا حدی طولانی شود که برای هر دو طرف آزار دهنده باشد، دیر انزالی رخ داده است.

دیر انزالی یا انزال دیر رس چیست

دلیل دیر انزالی مردان چیست؟ (دلیل ارضا نشدن مردان)

موارد بسیاری وجود دارد که در نهایت موجب دیر انزالی در مردان خواهدشد. از نمونه آن ها می توان به اعتیاد، مصرف مشروبات الکلی، مصرف دارو، علل روانی یا بیولوژیکی باشد.

به صورت کلی دلایلی که باعث دیر انزالی مردان می شود به دو دسته اصلی تقسیم خواهد شد. دسته اول را مشکلات جسمانی تشکیل می دهد. به طور مثال انواع آسیب هایی که ممکن است به سیستم عصبی بدن وارد شده باشد و ناشی از سکته، اختلالات هورمونی، کم کاری تیروئید یا موارد دیگرمانند پایین بودن میزان تستوسترون در این دسته قرار می گیرد.

دسته بعدی می تواند مربوط به موارد روانی باشد. معمولا دلایل روانی که در نهایت منجر به دیر انزالی می شود، در گذر زمان متفاوت خواهد بود. در اصل مشکل دیر انزالی می تواند به صورت ناگهانی پیش آید که وارد شدن شک عصبی، افسردگی، اضطراب و انواع بیماری های روانی می تواند در این مسئله تاثیرگذار باشد. دیر انزالی از مواردی است که سلامت روابط جنسی را به خطر می اندازد زیرا می تواند موجب ایجاد استرس، سردی در رابطه و کاهش میل جنسی همسر شود. به همین دلیل درمان آن بسیار اهمیت دارد.

دلیل دیرانزالی مردان چیست

چطور می توان دیر انزالی را درمان کرد؟

مهم ترین مسئله ای که درباره درمان ایر انزالی باید به آن توجه داشت این است که دلیل و ریشه ی مشکل به شکل صحیح تشخیص داده شود. معمولا برخی از مردان به خوبی دلیل این مشکل را می دانند اما توانایی حل آن را ندارند. برخی دیگر ممکن است به صورت ناگهانی با انزال دیر رس مواجه شده باشند و حتی اطلاعی در مورد دلیل پیداش آن نداشته باشند.

به همین دلیل توصیه می شود پیش از آنکه دلیل این مسئله را پیدا نکرده اید، اقدام خاصی برای حل آن انجام ندهید. مصرف دارو بدون تجویز پزشک برای درمان دیر انزالی یکی از بزرگترین اشتباهات است که می تواند عوارض متفاوتی را به دنبال داشته باشد.

بهترین روش برای پیدا کردن دلیل این مشکل و تشخیص بهترین راه حل، مشاوره زناشویی است. قطعا یک پزشک متخصص می تواند بهترین، ساده ترین و کوتاه ترین راه ممکن را برای حل این مسئله ارائه دهد.

درمان دیر انزالی مردان

مدت زمان درمان دیر انزالی چقدر است؟

دیر انزالی می تواند به اندازه مبتلا شدن انواع بیماری های تناسلی آزار دهنده باشد. به همین دلیل افراد سعی می کنند تا در سریع ترین حالت ممکن برای حل آن اقدامات متفاوت انجام دهند که از رایج ترین آن ها می توان به مصرف داروهای گیاهی یا شیمیایی اشاره کرد. در صورتی که این اقدام اشتباه است زیرا با ایجاد استرس و نگرانی شدید حتی احتمال افسردگی در مردان را افزایش می دهد.

در صورتی که همسر شما دچار این مشکل شده است، باید او را درک کنید و با هم به دنبال ریشه مشکل و نحوه حل آن بگردید. قطعا اختلالات عملکرد جنسی می تواند تاثیر زیادی در روان مرد بگذارد.

از آنجایی که مسائل روانی می تواند ریشه این مشکل باشد پس می توان به میزان اهمیت درک و عدم ایجاد استرس پی برد. معمولا در مواردی که مردان اعتماد به نفسشان کاهش پیدا می کند نیز دچار این مشکل می شوند. به طور مثال مبتلا شدن به زگیل آمیزشی یا حس نارضایتی همسر می تواند از مواردی باشد که اعتماد به نفس مرد را به شدت کاهش می دهد. از این رو درک متقابل مهم ترین موردی است که در زمان درمان باید به آن توجه داشته باشید و عجله ی خود را برای بهبود اوضاع نشان ندهید!

اضطراب جنسی مردانه

 دلیل ایجاد ناگهانی مشکل دیر انزالی مردان چیست؟

پیدایش ناگهانی این مشکل نیز مسئله ای است که می تواند بسیار رایج باشد. به صورت کلی هر مسئله ای که ذهن یک مرد را درگیر کند می تواند عملکرد جنسی او را تضعیف کند. به طور مثال ترس مردان از صدمه زدن به همسر، عقاید اشتباه درباره سکس، همجنسگرایی نهفته، خشم فروخورده و دلخوری می تواند به شکل ناگهانی مشکل دیر انزالی را ایجاد کند. حتی در مواقعی ممکن است شاهد دیر انزالی و زود انزالی به طور پیاپی در چند شب متوالی باشید. این مسئله به خوبی نمایانگر ایجاد مشکلات روانی است.

این مشکلات ممکن است از نظر شما بسیار کوچک و خنده دار به نظر برسد اما به هر حال ذهن همسرتان را درگیر کرده و قطعا اعتماد به نفس او را دچارمشکل خواهد کرد. به همین دلیل توصیه می شود درصورتی که با چنین مشکلاتی روبرو شده اید، آرامش خود را حفظ کنید و به صورت صادقانه با همسرتان صحبت کنید.

مشکل دیر انزالی در زندگی زناشویی و نقش همسر

نقش زنان در مشکلات جنسی که برای همسرانشان پیش می آید!

در این مقاله از بلاگ ایران اچ ای وی به بررسی موضوع انزال دیررس مردان پرداختیم و آنچه که در نهایت می خواهیم آن را بررسی کنیم، اهمیت برخورد زنان در مواجه شدن با چنین مشکلاتی است. پیشنهاد می شود به هیچ عنوان احساساتتان را پنهان نکنید زیرا همین مورد باعث ایجاد دلخوری می شود و اعتماد به نفس همسرتان کاهش پیدا می کند. شما می توانید به شکل صحیح احساسات خود را به همسرتان انتقال دهید و به او بگویید که در تمامی فرآیند شناخت ریشه این مشکل و درآمان آن کنار همسرتان خواهید بود. قطعا نوع برخورد شما با این مسئله می تواند در مدت زمان حل این مشکل هم تاثیر گذار باشد. در نهایت پیشنهاد می کنیم اگر تجربه ای در این باره دارید، در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

اچ ای وی

سوالات متداول

IRAN HIV
01اصلی ترین دلیل دیرانزالی مردان چیست؟

دلیل دیر انزالی مردان در هر فرد می تواند کاملا متفاوت باشد. این دلایل به دسته های جسمانی و روانی تقسیم می شوند که برای ریشه یابی و درمان آن باید از یک متخصص کمک گرفت.

02آیا مشکل دیرانزالی تنها در مردان اتفاق می افتد؟

خیر. این مشکل ممکن است در زنان هم ایجاد شود. به طور کلی این مسئله قابل درمان است تنها باید به شیوه ای صحیح مسیر ریشه یابی را طی کنید.

03چطور دیر انزالی را به سرعت درمان کنیم؟

قطعا عجله کردن در درمان این مشکل، به بزرگتر شدن آن منجر می شود. به هیچ عنوان به دنبال راه حل سریع برای حل مشکل دیر ارضا شدن مردان نباشید. بلکه باید با صبر و حوصله ریشه ی این مشکل را پیدا کرده و برای حل همیشگی آن اقدام کنید.

نظر خود را بنویسید

IRAN HIV