مراقبت از فرد آلوده در منزل

 مراقبت از فرد آلوده به HIV و

یا مبتلا به بیماری ایدز در خانه

 

 

خانه یکی از بهترین مکانها جهت مراقبت فرد آلوده به HIV و یا مبتلا به بیماری ایدز است چراکه بیمار توسط افرادی که به او علاقه دارند پرستاری می شود.

بسیاری از بیماران برای مدتهای طولانی قادرند زندگی فعالی، بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشند. پرستاری از بیمار در خانه هم هزینه کمتری را در بر دارد و هم احساس آرامش، آسایش و استقلال بیشتری برای بیماران به ارمغان خواهد آورد. همچنین مشاهده شده است بیمارانی که در منزل تحت مراقبت همسر، والدین و یا سایر بستگان قراردارند خیلی سریعتر از بیماریهای رایجی که دیگر افراد آلوده به HIV آلوده می شوند، بهبود حاصل می کنند و در کل، از سطح سلامت بیشتری برخوردار خواهند بود.

مراقبت از فرد آلوده به ایدز

بخاطر داشته باشید هر چند جهت مراقبت بیماران باید از توصیه ها و داروهای پزشکی سود جست ولیکن همراهی بیماران در انجام کارهای بسیار جزیی روزمره از جمله خرید رفتن ، تمیز کردن منزل و یا سایر کارهای خانه نقش بسزایی در حفظ سلامت و روحیه فرد آلوده به HIV می تواند داشته باشد.

همچنین به یاد داشته باشید که زندگی با HIV، همراه با فشارهای روحی فراوانی هم برای فرد آلوده و هم برای شما که مراقبت از او را بر عهده گرفته اید، همراه است. قبول مراقبت از فرد آلوده به HIV و یا مبتلا به ایدز مسئولیت سنگینی است که نیازمند تلاش بسیار است. در ابتدا شما باید بدانید که قادرید چه نوع کمکهایی و تا چه حدی به بیمار ارائه دهید؟ و همچنین لازم است تا بتوانید تشخیص بدهید چه زمانی برای کمک از دیگران باید اقدام کنید.

اما به تدریج با قدم گذاشتن در این مسیر (مراقبت از عزیزان در منزل) شما مشاهده خواهید کرد که نیروهای معنوی جدیدی را که پیش از این در خویش سراغ نداشته اید در خود کشف خواهید نمود و به نوعی رضایت و اغناء معنوی دست خواهید یافت.

اما هرگز فراموش نکنید؛ همانگونه که از فرد آلوده به HIV و یا مبتلا به ایدز مراقبت می کنید باید به فکر سلامت و شادابی خود نیز باشید.

.

.

.

دریافت جزوه کامل (مجانی)

جزوه آموزشی راهنمای افراد خانواده و شخص بیمار برای مراقبت و حمایت از افراد آلوده به HIV و شخص مبتلا به بیماری ایدز در خانه (روی لینک زیر کلیک کنید)

.

.

منبع:

* مراقبت از فرد آلوده به ویروس اچ. آی. وی. و یا مبتلا به بیماری ایدز در خانه
راهنمای مراقبت از افرادی که با ویروس اچ. آی. وی. زندگی می کنند.
مولف: مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا
www.cdc.gov

مترجم: خانم دکتر لیلا میر حقانی