وقتی از بیماری ایدز به عنوان یکی از بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی انتقال پیدا می کند صحبت می کنیم. بسیاری از افراد به این موضوع فکر می کنند که آیا این بیماری دز افراد همجنس گرا و به خضوض زنان همجنس گرا نیز احتمال شیوع دارد یا خیر؟ در این مقاله همراه شما هستیم تا پاسخ درستی به تمام سوالات شما در خصوص بیماری ایدز در زنان همجنس گرا پاسخ دهیم پس با ایران اچ ای وی همراه باشید.

آیا زنان همجنسگرا هم در معرض خطر آلودگی ایدز قرار دارند؟

زنان همجنسگرا نیز از جمله گروه های در معرض خطر آلوده شدن به ویروس hiv هستند. می باشند . هر چند که به اشتباه٬ تصور عمومی بر آن است که این گروه بر عکس همجنس بازان مرد به دلیل عدم امکان دخول مستقیم و طبیعی در خطر نمی باشد.

هیچ زنی از سابقه جنسی شریک جنسی زن خود کاملاً آگاه نبوده و نمی داند که سابقاً با چه مردی بوده است و یا شاید قبلاً مواد مخدر تزریقی استفاده کرده و آیا شاید هنوز هم استفاده می کند. همچنین ممکن است که زنی که با او رابطه دارد در گذشته با مردی رابطه داشته به همین دلیل برای پیشگیری از ایدز باید از سابقه جنسی و سلامت شریک چنسی خود اطلاع لازم کسب کنید.

انتقال ایدز در زنان همجنسگرا

احتمال انتقال اچ ای وی از طریق ترشحات

بسیاری از همجنس گرایان خانم به دلیل اینکه از عدم دخول در حین رابطه اطمینان دارند، به این مسئله فکر می کنند که خطر انتقال ویروس اچ ای وی در آن ها وجود ندارد. اگر شما هم چنین برداشتی دارید باید در نظر داشته باشید که ویروس اچ ای وی به غیر از دخول در حین رابطه از طریق ترشحات واژن نیز می تواند به طرف مقابل انتقال پیدا کند. پس این باور غلط را کنار بگذارید و به صورت آگاهانه در مورد سلامت جنسی شریک خود قبل از رابطه اطمینان پیدا کنید.

احتمال انتقال hiv از طریق لمس بدنی در همجنس گرایان خانم

به صورت کلی علائم ایدز در افرادی که تنها لمس بدنی داشتند مشاهده نشده است اما باز هم تاکید می کنیم تا زمانی که ترشحات واژنی ایجاد نشده رابطه بین دو خانم همجنس گرا سالم است و احتمال انتقال ایدز در آن ها وجود ندارد. اما در نظر داشته باشید که برای احتیاط هر چه بیشتر حتی در صورت اطلاع از سابقه شریک جنسی خود در خصوص مبتلا بودن به ویروس اچ ای وی، حتما از قرابت و نزدیکی با این دسته از افراد دوری کنید.

آیا زنان همجنسگرا ایدز را منتقل می کنند؟

خطر انتقال ایدز در زنان همجنس گرا بیشتر است یا رابطه جنسی بین زن و مرد؟

بسیاری از افراد به این مورد فکر می کنند که خطر انتقال ایدز در همجنس گراهای خانم کمتر است. بله این یک باور درست است چرا که خطر انتقال ایدز در رابطه جنسی خانم ها و آقایان به دلیل دخول 100 درصدی بسیار بیشتر از روابط بین همجنس گرایان است. اما اطلاع از این مورد دلیلی بر بی تفاوتی همجنسگرایان نمی شود.

آیا توجه به نوع همجنس و همجنسگرایی یک دوره از بلوغ افراد جوان است؟

برای بعضی افراد آری و برای بعضی نه. بسیاری از افراد در دوران بلوغ جنسی خود، تجربه و احساسی از ارتباط و رابطه جنسی با شریک همجنس نداشته اند. در تحقیقی که در سال ۹۰ میلادی در کشور انگلستان صورت گرفت نشان داد که بسیاری از زنان اولین رابطه خود با شریک جنسی همجنس را برای نخستین بار در دوره های سنی بیست سالگی، سی سالگی و یا حتی مسن تر تجربه کرده اند. اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد برای اغلب این افراد تجربه تماس با شریک همجنس بیشتر جنبه یک نوع تجربه جدید و یا گذر از مرحله ای به مرحله دیگر داشته است. و این نمی تواند که دلیلی به همجنس گرا بودن آنان باشد.

خطر انتقال ویروس ایدز

در جوامع ایران، افغانستان و تاجیکستان روش علمی دقیقی برای بررسی این موضوع وجود ندارد اما احتمال میرود که به دلیل شرایط اجتماعی و محیطی ایران، در مواردی اولین تجربه های دختران جوان نسبت به مسایل جنسی، کنجکاوی ها و فراگیری های جنسی آنان، با شریک جنسی همجنس شکل می گیرد که این موضوع می تواند بیشتر جنبه تجربه و گذر به بلوغ جنسی را داشته باشد. آنان سعی می کنند که از این راه جایگاه شخصیتی خود را بیابند و بدانند که در دوران بزرگسالی چه خواهند خواست. از این جهت این دوره می تواند کاملاً غیر طبیعی نباشد.

خطر انتقال ایدز را جدی بگیرید

در این مقاله هر آنچه که باید در مورد بیماری ایدز و نحوه انتقال آن در زنان همجنس گرا بدانید را در اختیار شما قرار دادیم. در نهایت باز هم پیشنهاد می کنیم تا با مقاربت ایمن و رعایت پروتکل های بهداشتی حتما سلامت خود و شریک جنسیتان را بیمه کنید تا در طول زمان رابطه هیچ خطری مبنی بر انتقال ویروس ایدز و حتی بیماری های مقاربتی سلامت شما را تهدید نکند.