زنان و خود فروشی

افرادی که از راه تماس جنسی امرار معاش می کنند، یکی از گروه های در معرض خطر با ریسک بسیار بالا می باشند.

خودفروشی

موضوع و اصطلاحی به نام “خودفروشی” از گذشته های بسیار دور، در تاریخ بسیاری از جوامع مطرح بوده و از آن یاد شده است. بررسی و ارزش گذاری بر روی این اصطلاح، اخلاقی بودن و یا غیر اخلاقی بودن آن خارج از بحث ما می باشد. در این قسمت ما سعی می کنیم که تنها به بررسی راه هایی که باعث کمتر کردن ریسک انتقال در بین این افراد و به طبع آن کمتر کردن خطر انتشار از طریق این گروه به جامعه بپردازیم.

.

.

اگرشما از راه تن فروشی امرار معاش می کنید:

بسیار مهم است که قبل از تماس و داشتن رابطه جنسی٬ برای مشتری خود کاملاً روشن و واضح مشخص کنید که شما چه کارهایی را انجام می دهید و چه کارهایی را تحت هیچ شرایطی و در هیچ صورتی انجام نخواهید داد. فقط دراین صورت شما شانس این را خواهید داشت تا شرایط را در کنترل خود داشته و سلامت خود را به خطر نیندازید.

مشتری هایی هم هستند که مایل نیستند از کاندوم استفاده کنند. برای محافظت از خودتان در چنین شرایطی طرف مقابل را به استفاده از کاندوم مجاب کنید٬ در غیر اینصورت از برقراری رابطه با او خودداری کنید. . بخش “رابطه جنسی امن تر” را نیز به دقت مطالعه نمایید.

مصرف مواد مخدر و الکل هنگام تماس و نزدیکی میزان ریسک را افزایش می دهد چرا که شما و مشتری تان آمادگی بیشتری در پذیرش انجام کارهای پر خطر و غیر معمول به دلیل کم کاری مغز خواهید داشت.

در کشورهای اروپایی مانند اتریش، آلمان، هلند و … برای این افراد حقوق قانونی در نظر گرفته شده واین افراد از دید قانون مورد شناسایی قرار گرفته اند. افرادی که به صورت قانونی در این کشورها به این کار روی می آورند، موظف هستند که هر سه ماه یکبار آزمایش HIV و دیگر فاکتورهای سلامتی را انجام دهند. افرادی که به صورت قانونی به این کار می پردازند دارای شناسنامه و کارت شناسایی کاری می باشند که در صورت مثبت بودن آزمایش HIV شناسنامه کاری آنان باطل می شود و دیگر اجازه ادامه این کار را ندارند.