مسایلی که زنان در مواجه با تجاوز بایستی بدانند

.

اگر زنی مورد تجاوز قرار گرفت چه باید بکند؟ 

بسیار مهم است که هر چه سریعتر با شخصی امین در این باره صحبت بکنید و بهتر خواهد بود اگر از اشخاص حرفه ای در زمینه های پزشکی، روان درمانی و حقوقی کمک بگیرید.
هر چند که سخت به نظر می آید، اما بعد از تجاوز در اولین فرصت و سریعاً به پزشک متخصص زنان و یا اورژانس برای معاینات لازم مراجعه کنید. برای رسیدگی به پرونده در پلیس بعداً این معاینات لازم می شودیک پزشک قبل از هر چیزی می تواند مشخص کند که آیا زخم و جراحتی در رحم بوجود آمده است یا نه ؟ این موارد در صورت بروز٬ درمان می شود. همزمان از اطراف واژن (vagina) نمونه برداری جهت یافتن نمونه اسپرم انجام می گیرد که تا آنالیز انجام بگیرد. به علاوه به معاینات و آزمایشات بیماریهایی مانند آلودگی به HIV ٬ سیفلیس، … پرداخته میشود.

رنان و مشکل تجاوز

در هیچ حالتی نباید به خودتان احساس گناه راه داده و خود را مقصر بدانید. برای اینکه شخص متجاوز است که کار خلاف انجام داده و در صورت یافتن قربانی دیگری همچنان به این عمل زشت خود ادامه خواهد داد.

.

.

در اتریش در صورت مورد تجاوز قرار گرفتن، زنان دارای این حقوق می باشند:

  •  در همه مکان ها مانند پلیس، دادگاه، ادارات و غیره یک شخص مورد اعتماد را همیشه با خود همراه داشته باشد.

  • از سوی یک مامور جنایی جهت رسیدگی به پرونده پذیرفته شود. برای اینکه زمان، بی خودی هدر نرود بهتر است که تلفنی قرار ملاقات را بگذارید٬ که شکایت شما از سوی پلیس مورد رسیدگی قرار گیرد.

  • حق برخورداری از یک مترجم در صورت نداشتن تسلط به زبان آلمانی

  • حق مرور کامل و با دقت شکایت نامه و دادن تغییر پیش از امضاء شکایت نامه

  • عدم پاسخ به سوالاتی که ارتباطی با موضوع تجاوز جنسی و شکایت ندارند.